Prodej barev, laků a malířských potřeb
0 ks produktů za 0 ,-Kč
k pokladně

A je vytapetováno!

26.03.2020

Tapety mají moc dodat jakémukoliv prostoru výjimečnou atmosféru. Vybírat můžete z mnoha vzorů, struktur povrchů i materiálů. Při tapetování můžete popustit uzdu fantasii a vytapetovat klidně celý byt. Každá místnost má jinou funkci a jinou energii, kterou můžete podpořit právě vhodnou tapetou. Stačí vybrat tu správnou, která se vám bude líbit a dokonale podrtrhne styl vašeho domova. Pokud se necítíte na to, zaplnit vzorem všechny zdi domova, tapety vypadají velmi dobře klidně jen na jedné, nejdominantnější stěně v kombinaci s vhodnou výmalbou. 

Obáváte se, že vaše vize ve skutečnosti nedopadne tak dobře a bez profesionální tapetářské firmy to nepůjde? S tím správným náčiním to zvládnete raz dva a s výsledkem budete nadmíru spokojeni. A na čem tedy závisí váš úspěch?

Kvalita podkladu

Zní to jako klišé, ale je to tak. Bez kvalitních základů nic pořádného neuděláte a platí to i v případě tapetování. Ještě předtím, než se pustíte do lepení tapet se ujistěte, zda je na to dokonale připravená zeď. Pokud jsou na ní staré tapety, rozhodně je odstraňte. Správný podklad by měl být také, pokud je to možné, dokonale rovný a hladký, aby tapeta co nejlépe přilnula. V jakém stavu je omítka? V případě, že je vlhká nebo se drolí, je nejlepší pomocí kvalitní penetrační náteř

Pomocníci, co se neztratí

Výběr kvalitního lepidla na tapety je určitě dalším klíčovým dílem úspěchu, nicméně i tak je jasné, že bude potřeba pořádná dávka zručnosti, rychlosti a přesnosti z vaší strany k celkovému úspěchu. Naštěstí na to nemusíte být sami. Jestli si přizvete další pár rukou na pomoc, jedině dobře, ale nezapomeňte ani na praktické pomocníky, kteří se postarají o dokonalost detailů. 

Lepidlo, tedy hutnější lepivou tekutinu, se u moderních tapet nanáší na podklad nebo přímo na spodní stranu tapety. Při neopatrné aplikaci se mohou tvořit pod povrchem tapety vzduchové bublinky nebo místa s nahromaděným lepidlem, samotná tapeta se tak může nehezky krabatit. Dobrou správou je, že se dá s tapetou do jisté chvíle po přiložení k podkladu ještě pohodlně manipulovat a upravit nedokonalosti.

Zmíněné bublinky a povrchové nerovnosti máte možnost vyrovnat s pomocí různých nástrojů. K rovnoměrnému přilepení tapety po celé její ploše je vhodné využít přítlačného kartáče. Aby nedošlo k poškození povrchu tapety, doporučujeme vyhlazovat povrh tapety přes extra vrstvu, například obyčejného většího papíru.

 

 

V případě, že vám kartáč zrovna "nevoní" a raději byste něco jemnějšího, je tu varianta válečků. Ty jsou dostupné v různých velikostech a dostanou se i do míst, o kterých si tapetovací kartáč může nechat jenom zdát - rohy místností i spoje zdí.

 

 

»zpět do archivu novinek