Prodej barev, laků a malířských potřeb
0 ks produktů za 0 ,-Kč
k pokladně

Antikorozní nátěry a jejich použití

14.10.2020

Co je to antikorozní nátěr a k čemu jej používat? Antikorozní nátěr patří mezi nejdostupnější a zároveň nejlevnější způsoby, jak ochránit kov před zhoubnými vlivy koroze. Nejvyužívanější jsou antikorozní nátěry na kov, ale pokud si vyberete správný typ barvy, můžete jej aplikovat i na dřevo. Je možné je používat například na kovové kontejnery, konstrukce, kryty strojů, sloupy, zárubně, ploty, dveře, okna apod., a to ve vnitřím i venkovním prostředí. Jedna vrstva je většinou málo, obvykle jsou potřeba celkem tři nátěry, aby mohl nátěr dokonale plnit svou ochrannou funkci. 

Nátěr kovových a dřevěných výrobků

K tomu je nejvhodnější základní antikorozní barva syntetická S 2000. Ta je určena k základním nátěrům kovových (mimo těch pozinkovaných) i dřevěných výrobků pro venkovní i vnitřní použití, např. konstrukce, kovové kontejnery, kryty strojů, sloupy, zárubně, ploty, dveře, okna apod. Tato antikorozní barva obsahuje aditiva a antikorozní pigmenty, čímž zaručuje velmi dobrou antikorozní a chemickou odolnost. Tyto nátěry se nanášejí pomocí štětce, stříkáním nebo válečku a suché jsou lusknutím prstu. 

Nátěr lehkých kovů

Základní syntetická barva na lehké kovy NOVEX S 2003 je vhodná pro základní nátěry hliníku, pozinkovaných výrobků, kovů a litiny ve vnitřním ale i venkovním prostředí. Nátěr se především vyznačuje svou přilnavostí k podkladům a univerzálním přelakováním vrchní barvou, kterou lze provádět již po půl hodině od aplikace této základní barvy. Nezapomeňte, že před aplikací na hliníkový nebo pozinkovaný podklad je nutné použít odmašťovač a odrezovač Aqua CC, který podklad perfektně vyčístí pro další kroky. Aplikace barvy je možná opět štětečkem, stříkáním nebo válečkem.

 

Ochranné pomůcky

Při natírání barev, ať už antikorozních či jakýchkoliv jiných, musíme myslet prvotně na bezpečnost. Tu zaručíme především výběrem kvalitního štětce na barvu a také pak ochrannými pomůckami, jako jsou například ochranné brýle nebo rukavice.

»zpět do archivu novinek