Prodej barev, laků a malířských potřeb
0 ks produktů za 0 ,-Kč
k pokladně

Co jsou a k čemu slouží maziva

21.05.2020

Péče o kov neznamená jen kvalitní nátěr. Zejména u kovových částí strojků a systémů se do pravidelné péče vyplatí zařadit také ošetřění mazivy. Co je mazivo a k čemu přesně se vám bude hodit?

Co je mazivo

Mazivem se označuje povětšinou olejnatá kapalina, která zmírňuje tření mezi dvěma, většinou kovovými, plochami. Kromě toho ovšem dokáže mazivo také zlepšit fungování celého mechanismu, rozpouštět cizí částice a staré nánosy mazadel nebo odvádět přebytečné teplo. Maziva vytvoří po aplikaci na povrchu ochrannou vrstvu, která materiál chrání před vniknutím vlhkosti a vzniku oxidace. Jsou také perfektní volbou, pokud potřebujete rozpohybovat staré mechanismy zámků, pantů i motorů.

Kromě kapalných maziv se můžete setkat také s plastickými. Nejznámější z nich, a pravděpodobně také nejužívanější, je vazelína.

 

 

Kde vám budou nápomocná

Kdo maže, ten jede. To je známá věc, takže asi nikoho nepřekvapí, že maziva nalézají své uplatnění hojně v automobilovém průmyslu. Nicméně proto, aby vám to jelo jako po másle, s nimi můžete občas promazat i jízdní kolo, které vám za to bude jistě vděčné a odmění vás bezproblémovou jízdou. Mimo toto užití se maziva neztratí v žádné kutilské dílně. Doma díky mazivům poleví staré a zarezlé dvěřní i okenní panty a povolí rezavé šrouby. Využijete i také k ošetření loveckých zbraní i pomůcek, kuličkových zásuvů, ložisek a dalších. 

Kvalitní mazivo by nemělo chybět ani v elekrikářské brašně - výborně totiž čistí kontakty konektorů. V naší nabídce naleznete univerzální mazivo WD-40, které je vybaveno tenkým aplikačním "brčkem", díky kterému se dostanete i do těžko dostupných míst.

 

 

»zpět do archivu novinek