Prodej barev, laků a malířských potřeb
0 ks produktů za 0 ,-Kč
k pokladně

Fasáda aneb nový kabát pro váš dům

05.03.2020

Říkáte si při pohledu na fasádu vašeho domu či chaty, že už by to chtělo změnu? Zažeňte nudu a šeď a oblečte své bydlení do nového kabátku. Jak ale vybrat tu správnou fasádní barvu? Jaké jsou druhy a lze si namíchat svůj vysněný odstín nebo se musíte spokojit jen s nabízenou škálou barev? 

Druhy fasádních barev

Fasádní nátěry a barvy musí být dostatečně odolné a kvalitní, aby obstály v náročných podmínkách exteriéru, kde musí čelit větru, dešti, slunečnímu záření i nízkým teplotám. Na našich stránkách si můžete vybrat z akrylátových nebo silikonových. Akrylátové nátěry schnou zhruba 4 hodiny a s jejich použitím získáte fasádu odolnou proti oděru, voděodolnou, se sjednocenou barvou, a to i v případě kombinací několika podkladů. Fasádní barvy na silikonové bázi se vyznačují skvělou propustností vlhkosti, jsou voděodolné i otěruvzdorné.

 

 

Dokonalý odstín

Klasická bílá je nadčasová a univerzální, ale může se stát, že tak trochu omrzí. Mnoho lidí si touží vnést trochu barvy do života dát sbohem šedi nejen v interiéru ale i v exteriéru. Někdo zvolí jen jinou barvu plotu, někdo do okolí domu vysadí květiny a rostliny kvetoucí všemi barvami. Ti, kterým nechybí odvaha, se ale můžou "vyřádit" i na fasádě. Fantasii se ani v tomto ohledu meze nekladou, a proto máte na výběr snad až z nekonečného množství odstínů.Tak jako v případě interiérové výmalby, si můžete i zde namíchat svůj dokonalý odstín s pomocí tónovacích barev. Při jejich nákupu si ovšem dávejte pozor, abyste vybrali to správnou, vhodnou pro venkovní nátěry.

Bez kvalitního vybavení se to určitě neobejde, proto se nezapomeň vyzbrojit kvalitními válečky, štětkami a teleskopickými tyčemi. Všechno najdete v naší nabídce.

 

 

»zpět do archivu novinek