Prodej barev, laků a malířských potřeb
0 ks produktů za 0 ,-Kč
k pokladně

Fasádní barvy – nový kabát pro váš dům!

06.05.2021

Fasáda – reprezentativní štít domu, který dotváří jeho charakter a dokonce občas napoví i něco málo o obyvatelích. Je to už nějaký ten pátek co vaše domovní fasáda zářila novotou? Jsou na ní patrné prodělané plískanice, ošlehání větrem i ostré sluneční paprsky? Vybledlá a zašpiněná fasáda si zaslouží jediné – nový nátěr. Jaký je ten správný odstín fasádní barvy a které vlastnosti mohou nátěry nabídnout? Dnes se dozvíte pár užitečných tipů!
Současné barvy na omítky nabízí mnoho výhod. Nátěry chrání proti vzniku plísní a řas a mohou být také omyvatelné. Každý si může  zvolit takovou barvu, která bude odpovídat umístění a potřebám domu. To, co ale řeší většina z nás nejvíce, je odstín fasády. Existují vyloženě špatné odstíny? S jakými barvami se vyplatí opatrnost a které nikdy nezklamou?

Barevná fasáda

 

Bílá – univerzální jistota?

Bílý fasádní nátěr je klasika, s níž jen tak něco nezkazíte. Bílá je univerzální, vypadá dobře v jakémkoliv období, v kterékoliv denní době a za každého světla. Navíc bílá barva nepohlcuje světlo a ani teplo – to znamená, že pokud se potýkáte v létě s horkem v domácnosti, bílý nátěr by tento problém mohl trochu zmírnit. Kde je ale problém? Na bílé je všechno vidět a velmi rychle se může stát, že její krása a čistota vyprchá. Stačí trochu bláta, pes skákající na fasádu, děti hrající si s míčem po dešti a zkáza bílé fasády je na světě. Pokud se ani přesto nechcete bílé fasásy vzdát, řešením v případě nouze může mýt profesionální mytí fasád, které si dokáže poradit s nejrůznějším zašpiněním.

Nechcete-li se bílé a vůbec světlé fasády vzdát, můžete vsadit i na odstíny jako je krémová, světle šedá, béžová nebo světlounce žlutá. Ty fasádám také náramně sluší a budou slušet vždy!

Tmavé odstíny

Bílá není nic pro vás? Libujete si v tmavších odstínech a nedokážete jim říct ne ani na fasádě vašeho domu? Tmavší, syté odstíny fasád se staly hitem posledních let. Vínová, tmavě červená, šedá až antracitová a klidně i černá – tyto barvy, a to třeba i ve vzájemných kombinacích mohou lahodit oku a nabízejí netradiční vzhled, který spolehlivě zaujme každého kolemjdoucího na první pohled. Rozhodně tedy tyto barvy vyžadují odvahu nebát se vystoupit z řady, protože i když se zejména na moderních novostavbách rodinných domů objevují poměrně často, stále patří mezi fasády, které tak trochu vyčnívají. Nicméně pokud u bílé fasády hrozilo riziko téměř okamžitého zašpinění, které dokáže dokonale rozdrásat duši perfekcionisty, u té tmavé se tohoto problému tolik obávat nemusíte. Na druhou stranu tmavé odstíny neodráží sluneční paprsky, ale absorbuje je a pohlcuje také jejich teplo. To se může projevit na teplotě interiéru. 

Všechny barvy duhy

Fotky skandinávských pobřeží a fjordů, ale i malebné italské vesničky mají něco spolého – fasády tamních domů hrají všemi barvami. Zamilovali jste si tento vzhled a sníte o takové fasádě? Rozsvítit ulice hravými odstíny a vnést do nich trochu optimismu přece nemůže být na škodu! Určitě ne, ale hlavně opatrně – šmoulové, lila a zelenožluté odstíny mohou vypadat dobře ve vzorníku, na fasátě to může být ale opravdu velký přešlap. Výrazné barvy jsou sice krásné, ale pro naše šířky jsou ale netypické a v zástavbě domů s "hlavně nenápadnou" fasádou budou vždy působit tak trochu exoticky. Nechcete-li se přece jen veselého odstínu na fasádě vzdát, odstínem, který udělá nejmenší poprask a dokáže uspokojit vaše touhy je sytě žlutá. Tu vám odpustí i ta největší "konzerva" v ulici! 

 
Barevná fasáda
 

 

Nechcete se pouštět do malování nové fasády sami? Správná volba! Vezměte si na pomoc profesionály na nátěry fasád a výškové práce všeho druhu VýškyzaVás.cz

»zpět do archivu novinek