Prodej barev, laků a malířských potřeb
0 ks produktů za 0 ,-Kč
k pokladně

Inspirace pro výmalbu dětského pokoje pro kluky

11.01.2021

Nejen modrá – šedé tóny sluší i dětským pokojům pro kluky

Dětský pokoj pro kluky? To je přece jasné – království plné dobrodružství s modře vymalovanými zdmi. Nebo ne? I když je modrá zažitou klučičí barvou, ale zdaleka není jedinou možností pro výmalbu dětského pokojíku. Jaké jsou současné trendy pro klučíčí pokoje a jak takový pokoj zařídit tak, aby nesloužil pouze malému chlapci ale i staršímu školákovi? Najděte tu pravou inspiraci pro dětský pokoj pro kluky s trendy odstínem interiérové barvy nebo popusťte uzdu fantazii s tónovacími barvami!  

Pro malého prince

Jak už jsme zmínili, modrá je v klučičím pokoji naprostá klasika. Zejména odstín baby blue, tedy něžná světlounce modrá, to v pokojíčcích pro novorozence a malé kluky dlouho vyhrával na celé čáře. Modrá pro kluky a růžová pro holky už ale dávno není pravidlem. Mnoho rodičů dnes odpouští tyto sterotypy a volí pro své ratolesti výmalbu i nábytek do dětského pokoje v neutrálnějších odstínech, které odpovídají současným trendům, lépe se kombinují i když dítě trochu povyroste či jednoduše odpovídají představě rodičů o hezkém dětském pokojíčku. 

A jaké to ty neutrálnější odstíny jsou? Odstíny béžové, šedé či petrolejová budou tím pravým. Pokud se nechcete zaměřovat na jednu barvu, odstínů kombinujte klidně více a pohrajte si na stěnách s kompozicí.

Pokoj předškoláka

Pokojíček předškoláků je jak u kluků, tak u holek hlavně o hře a fantazii. Tady už můžete mimo barvy dětský pokoj pro kluka stylizovat i do určitého tématu. Pohádkový les, džungle nebo oblíbení pohádkoví hrdinové? Malý raubíř bude takový pokojík naprosto milovat. Patříte-li mezi zručnější a kreativní? Pokojíček jistě svému chlapečkovi zvládnete vymalovat sami, stačí vám k tomu trocha představivosti, případně předloha a hlavně zásoba tónovacích barev a štětců.

Pokud se na to sami necítíte, využít můžete samolepky, tapety nebo si pozvat někoho, kdo se úkolu zhostí s radostí a nadšením – například některý student či studentka výtvarného oboru.

Malý student – méně hraček, více povinností

Máte doma už malého nebo i většího školáka? V takovém případě bude vyžadovat pokojíček nějaké ty změny. A nákupem kvalitní židle, psacího stolu a stolní lampy to spíše začíná než končí. S nástupem do školy dětem více méně končí věk her a začínají povinnosti. Nové zájmy, kamarádi i vyšší věk často znamenají, že výmalbu s dětskými motivy je třeba změnit. V tomhle věku už mají často mladí pánové o oblíbené barvě jasno. Zeptejte se jich a třeba je i zapojte do díla – práce s malířským válečkem může být i zábava! 

Nechcete-li vy nebo mladý pán celý pokoj v jedné barvě, opět můžete zapojit do hry kreativitu. Hvězdy, pruhy i rozdělení pokoje na sektory pomocí několika odstínů – vše je dovoleno!  

 

A co úklid po malování? S tím si nedělejte starosti – o všechno se ráda postará profesionální úklidová firma Uklizenozavás.

Inspirace dětský pokoj pro kluky - šedomodrá a hvězdy
Moderní dětský pokoj pro malého školáka by měl být praktický a plný světla

»zpět do archivu novinek