Prodej barev, laků a malířských potřeb
0 ks produktů za 0 ,-Kč
k pokladně

Jak namalovat na zeď pruhy a přesné linie?

15.11.2021

Kreativní výmalba, ale i jen změna odstínu do určité výšky zakončená rovnou linkou. I když se to nezdá, namalovat rovnou čáru dá sakra zabrat, rozhodně se u toho zapotíte a někteří dokonce otestují i krajní limity své trpělivosti. Dnes vám ale ukážeme trik profesionálů, díky kterému už pro vás nebude problém pustit se třeba i do malování tenkých proužků do dětského pokoje, případně nějaké té stylové výmalby vyhlídnuté mezi inspiracemi v katalogu o bydlení. Jste zvědaví? Tak jdeme na to!

Co budete potřebovat? 

Základní pomůcka: malířská lepicí páska!

Asi vás překvapí, že klíčem k úspěchu – tedy dokonale ostré a rovné linii bez rozpitého přechodu mezi dvěma barvami – není ten nejmenší plochý štětec, pevná ruka a velká dávka trpělivosti, ale obyčejná malířská páska.

Jak namalovat na zeď pruhy a přesné linie? 

Pokud právě skepticky krčíte čelo a protestujete, že pásku jste už jako pomůcku zkoušeli, ale výsledek byl horší než lepší, musíme s politováním konstatovat, že jste tenhle tríček nedotáhli dokonce.I ta na první pohled i omak dokonale hladká zeď má pórovitou strukturu, která značně komplikuje vytvoření ostré linie. I přes důkladné nalepení malířské pásky většinou nedokážete zabránit tomu, že se pod pásku dostane barva a perfektní linka je ta tam. Tajemství je ve vrstvě barvy navíc.

Vrstva barvy navíc 

Pojďme si pro zjednodušení vše představit na konkrétním příkladu. Řekněme, že pokoj se žlutou zdí byste rádi oživili několika bílými proužky. Rozměřte si a zakreslete proužky na zeď, na vnější stranu proužků přiložíte malířskou pásku a dobře ji přilepte. Ještě než začnete nanášet bílou barvu, tak v místě, kde mají být linie proužků pásku přetřete žlutou barvou nebo bezbarvým nátěrem tak, aby na první pohled mezi podkladovou bílou výmalbou a páskou nebyl viditelný přechod.

Takto necháte nátěr zaschnout. Když je vše suché, můžete natřít proužky bílou barvou po celé jejich šířce i délce s mírným přesahem malířské pásky.

A je vymalováno!

Nátěr nechte zaschnout a podle potřeby naneste další vrstvu. Poté, co jste s krytím barvy spokojení můžete pásku pomalu odstranit a kochat se dokonale přesnou linií. S pomocí tohoto postupu zvládnete na zeď namalovat jakékoliv náročné obrazce a tvary, a to nejen pruhy, ale třeba i kruhy, oblouky nebo zcela originální geometrické kompozice. 

Jak můžete vidět, je to jednoduché a všechny potřebné pomůcky najdete na našem e-shopu. Tak vzhůru do zkrášlování domova! 

Pokud byste si nebyli jisti jednotlivými kroky postupu, zde je fotodokumentace celého procesu, který jsme si vyzkoušeli na vlastní kuži!

Jak namalovat na zeď přesné linie? Krok č. 1

Jak namalovat na zeď přesné linie? Krok č. 2

Jak namalovat na zeď přesné linie? Krok č. 3

»zpět do archivu novinek