Prodej barev, laků a malířských potřeb
0 ks produktů za 0 ,-Kč
k pokladně

Jak namíchat sádru

23.01.2020

Jak vymalovat, čím vymalovat i jak opravit drobné nerovnosti v bytě jsme vám už psali, tentokrát jsme si pro vás připravili článek, jak namíchat sádru!

Nákup sádry

Pro klasické domácí občasné použití vám postačí malé balení sádry, které nemusíte využít najednou. Sádru po otevření je nutné uschovat na suchém místě a hlavně ji uzavřít. Balení sádry se prodává po 1 kg, 3 kg, ale i balení, které má 40 kg. 

 

 

Rozmíchání sádry

Sádru už máte a nyní je na čase ji rozmíchat. Na pomoc si vezměte menší špachtli nebo jiný nástroj, s nímž se vám bude celá směs dobře promíchávat, hadr nebo starý ručník a také nejlépe gumovou misku, která půjde po dokončení sárování snadno umýt. I tak ovšem nenechávejte omývání na poslední chvíli! Odstraňování hodiny zatvrdlé sádry z gumové misky nemusí být zrovna dobrá zábava. 

Když už máme potřebné náčiní pěkně při ruce, na řadu přichází hlavní část - tedy samotná příprava sádrovací hmoty. Důležité pravidlo, které mějte během celého procesu neustále na paměti, je že se zásadně přisypává sádra do vody. Nikdy ne naopak! A v jakém poměru? Přesný poměr je vždy samozřejmě uveden na balení, ale zpravidla je to tak, že na 1 kg sádry připadá 0,5 l vody. Nyní nás čekají 3 - 5 minuty důkladného míchání směsi. Míchejte do doby, dokud sádra nebude mít tu správnou, tedy hustější, konzistenci a nebudou v ní hrudky. Pokud vám bude připadat, že hmota příliš "teče", přidejte ještě trochu sádry. 

Pokud si nejste zcela jisti, kolik materiálu budete potřebovat, doporučujeme si připravit  menší množství směsi. Když zjistíte, že jí bylo málo, jednoduše si vše namícháte znovu. Navíc sádra poměrně rychle tuhne, při vytvoření většího množství hmoty byste mohli zbytečně přijít o většinu materiálu. 

»zpět do archivu novinek