Prodej barev, laků a malířských potřeb
0 ks produktů za 0 ,-Kč
k pokladně

Jak si správně vybrat respirátor

07.11.2019

Na začátek si řekneme, že ačkoliv se běžně používá slovo respirátor, správný název je filtrační maska. Dále pak existují i lékařské roušky, kde jsou samozřejmě další rozdíly, ale to už jsme v jiném oboru - my se zaměříme na filtrační masky.

Filtrační masky slouží k tomu, aby zabránily průniku mikroorganismů – jednoduše řečeno viry, bakterie, plísně; dále proti průniku jemného prachu, toxických tuhých nebo kapalných částic do dýchací ústrojí člověka. 

Filtrační masky podléhají kontrolám tak, aby ochránily uživatele a zároveň se dělí do tříd. 

 Dělení podle třídy

  • P1
  • P2
  • P3

 

Dělení je do tříd podle toho, kolik prachu dokáží zachytit. Nejvyšší, tedy nejbezpečnější je třída P3. Tedy, pokud pracujete v prostředí s vysokou koncentrací prachu, používejte i respirátory vyšší třídy. 

Pro osoby, které filtrační masky používají dlouhodobě doporučujeme používat respirátor s ventilkem. Ventilek vám pak usnadňuje výdech, což při dlouhém používáním velmi oceníte, zároveň ventilek snižuje teplotu a vlhkost pod samotným respirátorem. 

Pokud navíc filtrační maska obsahuje aktivní uhlí, bude se vám lépe dýchat. Aktivní uhlí totiž z části pohlcuje plyny a pachy v ovzduší.

Při převyšující maximální koncentraci škodlivých látek v ovzduší pro použití respirátorů, je nutno použít polomasku nebo obličejovou masku. Pokud se dlouhodobě vystavujete vysoké koncetranci škodlivých látek v ovzduší, je nezbytné chodit na pravidelné prohlíky k lékaři. 

Nezapomínejte na další ochranné pracovní pomůcky

 

Naše tipy

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale zboží v této kategorii není momentálně dostupné. Pokuste se najít vhodnou alternitivu v jiných kategoriích.

Děkujeme za pochopení.

 

 

»zpět do archivu novinek