Prodej barev, laků a malířských potřeb
0 ks produktů za 0 ,-Kč
k pokladně

Jak vybrat omítku

21.02.2020

Ať už stavíte rodinný dům, chatu nebo zahradní domek, nejspíše budete řešit omítku. Omítka je vlastně vrchní vrstva, kterou se pokrývají nosné zdi a jednotlivé stěny. Omítky dělíme na vnitřní - uvnitř domu v interiéru a vnější, to jsou ty, které jsou zvenku domu - exteriér. Správný výběr omítky je velmi důležitý, protože kromě toho, že omítka vyrovnává nerovnosti zdiva, tak také zvyšuje jeho jiné vlastnosti - průzvučnost, akumulace tepla aj. Správný výběr omítky snižuje šanci na výskyt závad během stavby, ale i v průběhu dalších let. 

Jak vybrat omítku

Na začátku je důležité si upřesnit o jaký podklad se jedná, zjednodušeně řečeno na co budeme omítku nanášet - může se jednat o cihly, staré zdivo, porobeton, tepelněizolační zdivo, vápeno-pískové cihly atd. Další otázkou je, jakého výsledku chceme dosáhnout - hladký povrch, zrnitý nebo strukturovaný povrch. Dalším kritériem pro výběr bude, o jakou místnost se jedná - nezáleží pouze na tom, zda jde o vnitřní nebo venkovní omítku, ale v potaz musíme brát i to, zda místnost je pro klasické užívání jako je obývací pokoj, a nebo místnosti se zvýšenou vlhkostí jako mohou být koupelny a sklepy, další možností mohou být i velmi namáhané prostory - komeční a průmyslové budovy. Například fasádní omítka musí odolat všem venkovním vlivům, a tak je potřeba omítku správně uzpůsobit. 

 

V naší nabídce najdete hlazené omítky nebo mozaikové omítky

Hlazené omítky

Nabízíme hlazené omítky od značky HET, které využijete v interiéru i exteriéru. Akrylátová hlazená omítka je určena na zateplovací systémy a minerální omítky. Najdete u nás i silikovanou omítku, která má výborné vlastnosti pro místnosti, kde je vysoká vlhkost - pyšní se vysokou prodyšností pro vodní páru. 

 

Mozaikové omítky

Možná jste slyšeli název marmolit, ale netušili jste třeba, že se jedná o mozaikovou omítku. Marmolit je vhodný na fasádu jakéhokoli druhu, ale i do interiéru. Mozaika bude skvěle vypadat jako dekorace či oživení místnosti. Nejzásadnější výhodou marmolitu je, že má skvělé vlastnosti - je voděodolný a má snadnou údržbu. Mozaiku má mnoho barevných provedení a tak je možné vaši stěnu stylově zkrášlit.. 

 

»zpět do archivu novinek