Prodej barev, laků a malířských potřeb
0 ks produktů za 0 ,-Kč
k pokladně

Jak vybrat správnou barvu pro váš interiér?

26.01.2020

V jednom z minulých článků jsme vám psali, s jakou nezbytnou výbavou se neobejdete při malování. O štětcích a válečcích a jak je vybrat už víte vše potřebné. Co ale to nejdůležitější, tedy barva? Pokud by byla dostupná jen jedna, problém by byl vyřešen. Z regálů na nás ovšem často hledí nejen různé odstíny, ale také nátěrové a interiérové barvy s různými vlastnostmi. Jakou barvu tedy zvolit pro obývací pokoj či ložnici a jakou například do chodby? Dočtěte se v dnešním článku.

Barva pro váš domov

Bílá barva je opravdu klasikou nad klasiky. Má sílu vnést více světla do i těch nejtmavších koutů a opticky zvětšit sebemenší prostor. I když pro mnoho lidí, ač jde o neutrální základní odstín, představuje chlad a určitou sterilitu a neosobnost prostředí, je velmi častou volbou do interiérů všeho druhu. Tak jako neexistuje jen jeden odstín bílé, tak je i mnoho variant nátěrů s odlišnými vlastnostmi pro různé povrchy i prostředí.

Trápí vás vlhko a s ním spojená také tvorba plísní? Sáhněte po barvě Het San Activ. Pokud nedáte dopustit klasiku v podobě základního vápenného nátěru, který je proti plísním, desinfikuje a pyšní se zářivě bílým odstínem v matném finiši, jasnou volbou je pro vás HET klasický malířský vápenný nátěr. V novostavbách i rekonstruovaných bytových jádrech se často setkáme se sádrokartonovou zdí. Ty často vyžadují více nátěrů barvy a také „nasimulování“ povrchu klasického zdiva. Všechna tato kritéria splní INTERIÉROVÁ BARVA NA SÁDROKARTON Hetline Forte.

 

A co namáhané interiéry?

Pro chodby i společné veřejné prostory se často hodí nátěry, které odolají náročnosti daného prostředí i množství lidí, které tu denně projdou. Skvělou volbu představují omyvatelné barvy a také barvy odolné vůči oděru. Stejně jako u klasických barev i zde je možné namíchat si svůj oblíbený odstín. Jednou z takových barev je například INTERIÉROVÁ POLOMATNÁ BARVA Hetline Super Wash.

 

 

Struktura jako něco navíc

Skvělým způsobem, jak i obyčejné bíle vymalované zdi můžete dodat originální vzhled, jsou nátěry se strukturou. To znamená, že do barvy jsou přimíchány například piliny, drobné kamínky nebo vlákna.

 

 

»zpět do archivu novinek