Prodej barev, laků a malířských potřeb
0 ks produktů za 0 ,-Kč
k pokladně

Jak vymalovat kuchyň? Tipy pro originální kombinace

17.10.2022

Vždy jste snili o nové kuchyni a teď přišel ten čas? Čeká vás konečně vytoužená rekonstrukce? Anebo stavíte a nastává chvíle, kdy začnete vybírat obklady, dlažby, výmalbu a zařízení? V každém případě vás čeká zařizování kuchyně. Protože v ecolor.cz jsme specialisté na barvy, podíváme se na to, jak vymalovat kuchyň

Kuchyně je srdcem každé domácnosti. Nevznikají v ní jen rodinné delikatesy, ale také se v ní rodí vzpomínky. Věříme, že správně zvolené interiérové barvy pomohou k tomu, aby se z vaší kuchyně stalo výjimečné místo.

 

 

Jak vymalovat kuchyň

 V kuchyni oceníte barvy, které jsou omyvatelné

I když jsme mluvili o osobitosti a originalitě, začneme prakticky. Při malování kuchyně byste se měli primárně rozhlížet v nabídce kvalitních omyvatelných barev. Kuchyně je totiž prostředím, kde stěny trpí. Nad sporákem se linou mastné páry, z pánvičky sem tam stříká olej, při mytí větších plechů a hrnců ve dřezu také nezůstane okolí 100% suché… všichni to známe. 

Zaměřme se ale konečně na estetiku. Co barvy? Slíbili jsme vám tipy na zajímavé kombinace. Nestárnoucí klasikou je bílá, ale to asi tušíte sami. My jsme tu od toho, abychom vás trochu inspirovali. Co nám mohou nabídnout barevné interiérové barvy?

Monochromatická kuchyně není nudná – naopak!

Pokud nechcete popouštět uzdu své fantazii, nemusíte. Zajímavého výsledku dosáhnete i pomocí jedné jediné neutrální barvy. Vyberte si ji podle sebe a vymalujte s ní celou kuchyni – a pozor, nejen stěny, ale i dvířka skříněk. Monochromatická kuchyně nepůsobí v žádném případě nudně. Ba naopak. Překvapí vás.

Tónovací interiérové barvy se postarají o to, že i laik vykouzlí sladěný interiér

Pokud monochromatická kuchyně není nic pro vás, vyberte si od své vybrané barvy vícero odstínů. Když se v kuchyni objeví různé odstíny stejné barvy, bude to vypadat zaručeně dobře. Nemusíte mít přitom ani oko pro design. S metodou „tón v tónu“ nešlápnete vedle. Rozhodně se nemusíte bát, že byste zvolili barvy, které se k sobě nehodí. To zkrátka nejde. A když už je to taková sázka na jistotu, zkuste se trochu odvázat alespoň při volbě barvy. Co třeba různé odstíny modré? Vezměte si k ruce tónovací interiérové barvy a pusťte se do práce.

Kontrastně, ale decentně!

V interiérovém designu milujeme kontrasty. Umí upoutat a udělat i z fádního interiéru opravdu nevšední místo. Pouštíte se do výmalby sami? Asi máte strach, jak to dopadne, že? Položte si dva vzorky barev vedle sebe. Líbí? To je první znamení, že jste na dobré cestě.

Chápeme, že se nechcete pouštět hned do divočiny, jako je růžová kuchyňská linka a modrozelená výmalba, i když nám to tedy v představách ladí náramně. Zamyslete se a kontrastní barvou natřete jeden prvek, kterému tak dodáte na důležitosti. Originálně bude působit, když se bude jednat o něco, co dříve až takovou prioritu nemělo. Natřete kontrastní barvou například zadní stěnu v otevřených skřínkách nebo jen jednu stěnu v celé kuchyni. Dodáte tak interiéru na atraktivitě.

V ecolor.cz věříme v to, že barvy mají sílu měnit interiéry k nepoznání. K tomu, abyste dodali svému bydlení osobitost, nepotřebujete obrovský rozpočet, nemusíte utrácet astronomické částky za drahé vybavení a nakupovat nábytek, který jste viděli v lifestylových magazínech. Svoji roli mohou sehrát barvy. I změna výmalby pomůže vaši stávající kuchyni proměnit a dodat jí šmrnc, aniž byste museli investovat jmění. Pusťte se do toho!

 

»zpět do archivu novinek