Prodej barev, laků a malířských potřeb
0 ks produktů za 0 ,-Kč
k pokladně

Moderní obývací pokoj – stylový a útulný s tou správnou výmalbou

12.11.2020

Moderní obývací pokoj v boho stylu – petrolejová

Obývací pokoj by měl být nejútulnějším místem našeho domova, ve kterém byste se měli cítit příjemně vy a stejně tak i vaši hosté. Velký podíl na celkové atmosféře mají nepochybně použité barvy na doplňcích, nábytku, podlahové krytině i na zdech. My se dnes zaměříme právě na výmalbu a lehce navážeme na jeden z předchozích článků o malování malého bytu. Jak dostat do obývacího pokoje energický náboj, jaký odstín je zárukou nadčasovosti a která interiérová barva vládne trendům? Pokud byste si přáli svůj obývák oživit novým nátěrem, jste tu správně. 

Útulná moderní elegance

Vkusný a útulný obývací pokoj – kdo by si takový nepřál? Přesně tento typ obývacího pokoje patří rozhodně k těm nejoblíbenějším. Pokud i vy o takovém sníte, na výběru správné interiérové barvy si dejte opravdu záležet. Pro elegantní a zároveň příjemně útulný vzhled umožňující rozmanité kombinování vybírejte z jemných odstínů základních barev. Béžová, krémová i světle šedá barva jsou momentálně velmi oblíbené a trendy odstíny, které sluší moderním i klasičtěji zařízeným obývacím pokojům. Skvěle si porozumí se všemi typy dekorů a velmi snadno se kombinují i s dalšími barvami.Zamilovali jste se do trendy skandinávský styl? Tyhle barvy společně s dřevěnou podlahou nebo moderní dlažbou v imitaci dřeva  budou pro vás těmi správnými spojenci.  


Energie a osobitý styl

Nenápadnost a univerzalita vám v interiéru moc neříká? Řekněte to tou správnou barvou stěny. Interiérový design fandí osobitosti – proto nenajdete v barevném spektru žádné limity. Milujete sytě žlutou, lákají vás petrolejové odstíny, královsky modrá, lesní zelená nebo červená? Popusťte uzdu fantazii a ponořte se do barevných hrátek, při kterých vám budou nejvíc nápomocné tónovací barvy. S nimi se vám jistě podaří namíchat ten pravý odstín. Zatímco u barev zmíněných v předchozím odstavci, nezáleží na velikosti ani proporcích prostoru, u tmavších a sytých barvách si na tyto faktory dávejte pozor. 


A co bílá?

Bílá barva a potažmo bílý interiér bude vždy spojencem nadčasového interiéru a také synonymem toho nejuniverzálnějšího základu. Vedle bílé si můžete naplno užít barevné a vzorové kombinování bez hranic a omezení dominantní barevnou plochou. Až skoro člověka napadá, zda právě bílá neposkytuje největší množnosti pro skutečně kreativní řešení obývacího pokoje, co myslíte?

  

Víte, že od Vánoc nás dělí jen něco málo okolo čtyřiceti dní? Možná vám to přijde jako dlouhá doba, ale jako každý rok – než se člověk stačí otočit, Štědrý den je tu. Je tedy ideální čas na odstartování příprav. Inspiraci, jak připravit útulný obývací pokoj od nás máte a pokud vánoční přípravy berete opravdu vážně, jistě se vám budou hodit i tipy a rady na předvánoční úklid.

Minimalistický obývací pokoj v bílé výmalbě
Romantický obývací pokoj ve světle šedé
Elegantní a útulný obývací pokoj
Tmavě zelená v bohémském interiéru

»zpět do archivu novinek