Prodej barev, laků a malířských potřeb
0 ks produktů za 0 ,-Kč
k pokladně

K čemu slouží základové barvy na kov

04.05.2020

Kovový plot, vrata od garáže nebo okapy - všechny tyto věci potřebují jednou za nějaký čas nový a hlavně kvalitní nátěr. Vybrat tu správnou barvu na kovové povrchy může být ovšem docela oříšek. K čemu slouží základové barvy na kov a v jakých případech byste na ně neměli zapomínat?

Nepřítel číslo jedna

Ač je kov o proti dřevu odolnější, ani jemu se nevyhýbají nejrůznější neduhy a vyžaduje proto kvalitní péči a ošetření. Největšími nepřáteli kovů jsou jednoznačně koroze, která je způsobena přirozenými vlivy prostředí. Nejde se jí úplně vyhnout, ale právě s pomocí zmiňované kvalitní péče, lze její projevy a vznik poměrně značně oddálit nebo zamezit jejímu dalšímu šíření. Skvělým nástrojem jsou právě antikorozní základové barvy.

Na dobrých základech

Potřebuje například váš kovový plot nový nátěr? Někteří z nás prostě vezmou libovolnou barvu určenou na kovové povrchy a pustí se do práce. Pokud patříte to této skupiny natěračů, riskujete, že vaše práce a celé úsilí vezme rychle za své. Zejména pokud jste se rozhodli natřít rovnou hrubě zkorodovaný povrch, nový nátěr může velmi snadno popraskat. Jak tomu zabránit? Odpovědí jsou opět základové barvy.

Nátěr základovou barvou vytvoří dokonalou antikorozní vrstvu, která povrch ochrání a ošetří a zároveň zaručí perfektní přilnavost vrchní barvy. Na výběr zde máte ze standartních i z profesionálních kovářských barev, které kromě antikorozních látek obsahují také Fe slídy, grafit a metalické pigmenty.

 

»zpět do archivu novinek