Prodej barev, laků a malířských potřeb
0 ks produktů za 0 ,-Kč
k pokladně

Lepicí pásky a jejich druhy

19.05.2020

Někdo častěji, někdo méně, ale určitě každý někdy v životě využije lepicích pásek. Ať už v administrativě, nebo třeba při malování pokojů. 

Klasické lepicí pásky patří mezi nejrozšířenější pro svoji snadnou, rychlou a levnou funkčnost. Využijete je pro zalepení kartonů. 

Jiným druhem, ale přesto velmi oblíbeným jsou oboustranné lepicí pásky. Využití najdeme například při pokládce koberců. Výhodou oboustranných pásek je jejich vysoká pevnost, která dlouhodobě vydrží. 

Během malování vám přijde vhod zakrývací malířská páska. Při malování je nutné zakrýt totiž místa, která nechceme zašpinit barvou, jako je například topení. Tyto zakrývací malířské barvy při odstranění do 7 dnů nezanechají po sobě žádné stopy. 

Stejně jako malířská páska, tak i zakrývací krepová páska se hojně využívaná při malování. Své oblíbení si ale našla i v automobilovém průmyslu. A to z důvodu, že lze snadno odlepit a nezůstávají zbytky lepenky na povrchu.

Posledním druhem lepících pásek je „kobercovka“, která se správně nazývá kobercová lepicí páska. Z názvu vyplývá, že kobercové pásky spojují koberce, ale dále drsný a těžký materiál. Jako hlavní výhoda je odolnost vůči UV záření.

 

 

»zpět do archivu novinek