Prodej barev, laků a malířských potřeb
0 ks produktů za 0 ,-Kč
k pokladně

Malujeme interiér

06.01.2020

Dlouhé Vánoce a svátky a vám to doma přijde šedivé a pochmurné? Nebo jen bujaré oslavy posledního dne v roce zanechaly na zdech vašeho bytu památku? Ať tak či onak, je na čase vymalovat!

Sestavit si plán

Důležité je sestavit si plán malování. Otázkou je co, kde, kdy, jak, s kým. Na otázku co a kde vymalovat asi nebude těžké odpovědět, ale přeci jen je dobré si to ujasnit (pánové, nebo se zeptáme pro jistotu manželky?) S kým malovat? Nejlépe s tím, s kým vám jde práce dobře od ruky a je to parťák do nepohody. S otázkou kdy to už je horší. Je nutné si totiž vyhradit minimálně tři dny. První den totiž budete muset vystěhovat celý pokoj - uklidit do krabic, vynosit a přitom najdete spoustu ztracených věcí.

První nátěr už možná stihnete první den, ale pokud vás čeká škrábání starých nátěrů nebo penetrace, tak si první vrstu malování nechte určitě až na druhý den. Přes noc nechte vyschnout a druhý den pak můžete začít s druhou vrstvou malby. V případě, že budete chtít kvalitně odvedenou práci, zkuste i třetí vrstvu. Ta je potřebná zejména v případě, že chcete přemalovat výraznou barvu.

A třetí den slavte! Zpátky můžete začít vybalovat a uklízet. Uklízení je nejnáročnější práce celého malování, barva se špatně myje, zůstávají fleky, šmouhy. Doporučujeme využít například úklidových firem

Co budu potřebovat k vymalování pokoje? 

Neměla by vám chybět barvaštětec a sada válečků různých velikostí, přeci to je něco, co k tomu nesmí chybět. Ale zapomenout nesmíte ani na ochranné fólie, které mohou zakrýt vestavěné kusy nábytku, lišty a další. Ochranné fólie je potřeba přilepit lepenkou, takže pásku a nůžky s sebou na malování. Dále si vemte škrabku, štětec, malířský váleček, kbelík na vodu, vodu, stírací mřížku, špachtli a to nejdůležitější - malířskou čepici

  

 

 

»zpět do archivu novinek