Prodej barev, laků a malířských potřeb
0 ks produktů za 0 ,-Kč
k pokladně

Montážní a izolační pěny a jejich využití

09.04.2020

Teploty stoupají strmě vzhůru a neposedné duše všech kutilů a zahrádkářů neudržíte na jaře klidně sedět doma za oknem ani kdybyste je přikovali řetězy. Probouzející se příroda zkrátka vybízí k činnosti a aktivitě. Zahrádkáři a pěstitelé připravují zahrady na novou sezónu. Kutilové se nemohou dočkat až se pustí do oprav a nových výzev v podobě vylepšení a stavebních projektů pro dům i zahradu. Právě při stavbě a opravách se neobejdete ani bez pomocné ruky montážních a izolačních pěn. K čemu konkrétně jsou a kde pomůžou nejvíce?

Co je to montážní a izolační pěna

Montážní a izolační pěna je ve své podstatě polyuretan. Jde o materiál využívaný hojně ve stavebnictví, který se pyšní výbornými vlastnostmi. Funguje jako perfektní zvuková i tepelná izolace, je pevný, odolný a má dobrou lepivosti, přilnavost i vysokou životnost. Navíc je velmi lehký a snadno přetíratelný barvou i jinými materiály. Jeho složení je odolné vůči plísním i škodlivému hmyzu.

Druhy pěn a jejich využití

Polyuretanové montážní a izolační pěny dělíme na nízkoexpanzní a vysokoexpanzní. První z nich, tedy nízkoexpanzní pěna, obsahuje méně plynu a nerozpíná se tolik. Díky tomu má vyšší hustotu a je pevnější. Hodit se vám bude při výměně a izolaci oken, výplni menších skulin a mezer okolo kabelu a potrubí ve zdi nebo při montáži obložkových zárubní, které by mohla vysokoexpanzní pěna poškodit.

Ve vysokoexpanzní pěně je více plynu a rozpíná se tedy mnohem více, takže jí spotřebujete mnohem méně než nízkoexpanzní pěny. Je skvělou zvukovou i tepelnou izolací. Jelikož svůj objem zvýší až několikanásobně, je vhodná k výplni větších mezer a prostor, například v podlaze, mezi příčkami zdí i ve stropě.

Aplikace pěny

Při práci s montážní pěnou se vyplatí držet pravidla, že méně je více. Ať už pracujete s jakýmkoli typem pěny, vždy je lepší přidávat postupně, než pak řešit nehody a poničení materiálu tlakem rozpínající se pěny. Po dokonalém ztvrdnutí pěny stačí přebytečný materiál jednoduše odříznout zalamovacím nožem.

 

 

 

Nechybí vám nějaké důležité vybavení dílny? Ještě předtím, než se pustíte do prvních projektů a oprav v nové sezóně, nezapomeňte si dílnu uklidit a vybavit vším potřebným!

»zpět do archivu novinek