Prodej barev, laků a malířských potřeb
0 ks produktů za 0 ,-Kč
k pokladně

Natírání dřevěného plotu

03.06.2020

Domov a dřevo, to je ta správná vůně domova. A to platí dvojnásob, pokud je váš domek oplocen dřevěným plotem. Jste-li na úplném začátku a plot ještě nevlastníte, jistě budete nad pořízením nějakého oplocení pozemku uvažovat. Jednoduchý kovový pletivový plot patří obecně k těm méně náročnějším variantám řešení, ale jestli toužíte také po estetice, i obyčejný dřevěný plot, klidně bez podezdívky ale i s ní, bude pro vás to pravé. Jediné, co v budoucnu dřevěný plot potřebuje, stejně jako každé dřevo, je důsledná a pravidelná péče pro co nejdelší životnost plotu. Je nezbytné myslet na to, že dřevěný plot bude neustále vystaven veškerým vlivům počasí – jak v mrazech, tak horkých letních dnech, které střídá déšť a s tím spojené vlhko. Jak ošetřit dřevěný plot a jaké barvy na dřevo je vhodné použít? 

Začínáme brousit

Už jste se rozhodli, že je ten správný čas dřevěný plot natřít? Začněte tím, že plot důkladně obrousíte. Tím dřevěné plaňky zbavíte mnohých poškození, které se od prvního či posledního ošetření nastřádaly – různé odřeniny a poškození od škůdců. Obroušením dosáhnete také toho, že do nového nátěru se nedostanou žádné nečistoty, hlavně ale odstraníte vrstvu staré barvy. Použít k broušení můžete brusný papír, brusné houbičky nebo pohodlně využít elektrickou bruskou s vhodným kotoučem, který vám ušetří spoustu času a námahy. 

Nátěr barvou na dřevo

Nyní již můžete začít se samotným nátěrem barvou na dřevo. Nezapomínejte použít barvu na dřevo do exteriéru, která má jiné vlastnosti než barva na dřevo do interiéru. Nátěry provádějte klasickým štětcem s umělými či přírodními štětinami, který jistě najdete i doma nebo snadno pořídíte za pár korun. Pro vaši bezpečnost použijte ochranné pracovní pomůcky jako jsou rukavice a brýle. Barva na dřevo se špatně také odstraňuje z oblečení, a proto přizpůsobte i pracovní oděv, využít můžete jak profesionální pracovní oblečení nebo staré pracovní oblečení, u kterého nevadí nějaké to zašpinění.

 

 

Nátěry provádějte minimálně dva, v ideálním případě tři nátěry s odstupem alespoň 24 hodin, nebo pokud dřevo dostatečně neuschne. Pokud budete důslední a natřete všechny rohy a záhyby, sousedi vám budou další léta plot závidět a otáčet se za krásným plotem.  

»zpět do archivu novinek