Prodej barev, laků a malířských potřeb
0 ks produktů za 0 ,-Kč
k pokladně

Spreje - nový lesk a nová barva během chvilky

25.02.2020

Barvy ve sprejích představují rychlou pomoc v případě poškrábání kovových povrchů, využítí naleznou ale v případě úprav nábytku i jako pomocníci v dílně či při práci. V kategorii barevných sprejů se nejčastěji setkáte s autospreji a pak univerzálními variantami, vhodnými na téměř všechny povrchy. 

Práce s barvami ve spreji je poměrně jednoduchá, ale i tak se vyplatí dodržet několik zásad a pravidel, které zaručí ten nejlepší možný výsledek. Pojďme se teď společně podívat, jaké to jsou.

1. Držte se návodu

První bod je možná na první pohled banální, ale pro finální vzhled je poměrně zásadní. Dočtete se v něm nejen z jaké vzdálenosti je aplikace nejideálnější, ale i v jakých podmínkách byste měli pracovat a zda potřebujete i nějaké ochranné pomůcky, jako je například respirátor.

 

2. Pracovní oděv i vhodné prostředí

Co si budeme povídat, ve svátečním obleku a doma na koberci v obýváku není úplně vhodné pracovat s barevnými spreji. Doporučujeme se vybavit nejen vhodným pracovním oděvem, rukavicemi a respirátorem, ale klidně i ochranným igelitem či novinami, které ochrání podladu i jinou pracovní plochu před neplánovaným nátěrem.

Tip: Větší předměty položte při nástřiku barvy ideálně na vyvýšené místo. Malé předměty je nejlepší během aplikace barvy otáčet. Oba tyto tipy zajistí snazší, dostupnější a rovnoměrnější barvení.

3. Jedním tahem

Po přečtení návodu a přiravení vhodného pracoviště přichází už na řadu samotný nástřik barvy. Barvu vždy nanášejte na očištěný a odmaštěný povrch, vyhnete se tak případnému nechtěnému stékání barvy i jejímu pozdějšímu praskání. Nejlepší možný způsob samotmé aplikace barvy je pokud možno rovnoměrně a jedním tahem. Ještě před samotnou aplikací "naostro" si pro jistotu zkuste nástřik barvy vedle.

 

 

Tak teď už víte, jak na to, tak hurá do práce!

»zpět do archivu novinek