Prodej barev, laků a malířských potřeb
0 ks produktů za 0 ,-Kč
k pokladně

Originální vzhled ložnice? Barevné panely a geometrie

23.08.2021

Ložnice má být oázou klidu a měla by svým stylem odpovídat vašemu vkusu i osobnímu stylu tak, abyste se v ní cítili jednoduše skvěle. Bílá ložnice je klasika, ale na mnohé působí velmi chladně. Vymalovat ale kompletní prostor oblíbenou barvou také nemusí být úplně to pravé ořechové. Co kdyby ale existoval velice originální a líbivý kompromis, který by vaší ložnici proměnil v moderní a stylový prostor jako z katalogu o bydlení? Staší k tomu špetka preciznosti a trpělivosti, barevné interiérové barvy a štětec nebo válečky. 

Ať žije geometrie

Konec tajností! Tím nekonečně stylovým prvkem, na který jsme se vás snažili navnadit je atypický barevný prvek výmalby na hlavní stěně v ložnici, u níž je umístěno i čelo vaší postele. Pokud se nebojíte trochu se odvázat, vsaďte na geometrii. 

Originální vzhled ložnice? Barevné nástěnné panely

Diagonální plochy, pruhy, trojúhelníky, ale i kružnice mohou být velmi zajímavým a zpestřujícím prvkem, který dodá ložnici stylovost a originalitu. Zvolíte-li kružnici nebo trojúhelník, umístěte do jejich středu čelo postele – výjimečný efekt zaručen!

Barevné postelové čelo

Nebudeme lhát – kružnice, diagonály, pruhy i trojúhelníky vyžadují větší dávku pečlivosti, přesnosti a samozřejmě i trpělivosti. Pokud tohle nejsou úplně vaše silné stránky, podobně stylového a působivého efektu docílíte i jednoduchým barevným panelem o šířce postele a sahajícím až do stropu. I takto jednoduše dostanete do prostoru ložnice atraktivní a designově zajímavý prvek. Budete-li chtít přece jen oslnit (i třeba jen sebe samotné), i tento jednoduchý panel můžete zakončit elegantním obloukem.

Jaké zvolit odstíny?

Na výběru barevného odstínu i zde extrémně záleží. Jak jednoduchý panel, tak i geometrický prvek se stane ihned výrazným akcentem interiéru. Máte-li už celý prostor ložnice zařízený, vybírejte odstín, který si porozumí s nábytkem a doplňky a podrthne jejich styl. Pokud ložnici teprve zařizujete, výběr máte mnohem širší. Světlé pastelové odstíny jsou vždy sázka na jistotu, nicméně se nemusíte bát ani výraznějších barev, jako jsou tmavé odstíny zelené, vínová, modrá, případně sytá žlutá, okrová, oranžová apod. 

 

Malý tip: Nebojte se kreativity! Tónovací barvy jsou skvělé k namíchání konkrétního odstínu, pokud mezi nabízenými interiérovými barvami nenajdete ten svůj vysněný. U tónovacích barev najdete většinou na víčku poměry pro míchání jednotlivých odstínů. Věřte, že po namíchání odstínu i vytvoření originálního vzhledu ložnice budete mít pocit interiérového designéra a že dokážete opravdu všechno.

 
Trocha inspirace nikdy není na škodu! Výrazné a temnější barvy jsou v českých ložnicích novinkou. Pokud si nedokážete představit, jak vypadají tmavé a syté odstíny v prostoru ložnice, menší představu i o tom, s čím je kombinovat, si můžete udělat díky naší fotogalerii.

»zpět do archivu novinek