Prodej barev, laků a malířských potřeb
0 ks produktů za 0 ,-Kč
k pokladně

Pracovní rukavice mohou být i stylové

25.03.2020

Pracovní rukavice nesou svůj základní účel ochránit vaše ruce. Většinou pracovní rukavice používají muži, kteří na vzhled při práci tolik nedají. Ale mezi ochranné pracovní rukavice patří ty zahradní, což už je spíše ženská záležitost. A ženy na vzhled a styl rukavic dají i u těch pracovních.

Ať už mluvíme o těch pro dámy nebo pro pány, vždy mají hlavní cíl – ochránit vaše ruce. Mnoho pracovních úrazů vzniklo právě nepoužíváním ochranných rukavic a přitom je to tak snadné. 

Kde a jaké rukavice použít

S jarem přichází i práce na zahradě, kolem domu, v garáži či dílně, kde pomocí rukavic můžete nejen ochránit, ale i pomohou vám i proti špíně za nehty. Při nákupu ochranných rukavic myslete na to, k jakému účelu rukavice pořizujete. Rukavice jsou odlišné pro chemické úkony, zahradní i pro stěhování a nošení těžkých břemen. 

Číslování rukavic

Výběr rukavic bychom měli. Ale jak je to číslováním? Velikosti se většinou udávají v číslech 5,5 – 11, přičemž 5,5 je velikost rukavic nejmenší. Jednotky za čísly jsou centimetry a udávají šířku dlaně. 

 

A na závěr vám přejeme hodně štěstí a žádné úrazy při práci!

 

»zpět do archivu novinek