Prodej barev, laků a malířských potřeb
0 ks produktů za 0 ,-Kč
k pokladně

Průvan nemá šanci!

03.04.2020

Je vám doma pořád zima a místnostmi se plíží nepříjemný zvuk průvanu? Nejen, že tyto nepříjemnosti ubírají vašemu domovu na útulné atmosféře, ale také nijak nešetří váš rozpočet. Důvodem všeho je zřejmě fakt, že se potýkáte s nedostatečnou izolací oken a dveří. Stará okna a dveře, jsou-li navíc vyrobená ze dřeva, toho mají za sebou už poměrně dost. Přírodní materiály neustále pracují - jsou ovlivňovány výkyvy teplot, mírou vlhkosti prostředí i kvalitou a intenzitou pravidelné péče, kterou materiálu věnujete. Všechny tyto vlivy jsou příčinou následného kroucení materiálu, to pak způsobuje různé skuliny a praskliny, kterými proudí vzduch. V případě, že se vám nechce kupovat nové dveře ani okna, využijte hezkého počasí a vemte si je do parády. Dejte jim nový nátěr a díry, či jiné nedokonalosti vyplňte vhodným tmelem.

Výše popsané problémy mohou mít na svědomí ale i jiné věci. Můžete mít klidně nová okna i dveře, ale s průvanem, únikem tepla a vlhkostí se budete trápit také. V takovém případě jsou zpravidla na vině pukliny v místech usazení oken a dveří nebo starší a již nedobře těšnící materiál zdiva. Pro rychlou nápravu vám mohou podat pomocnou ruku těsnící pásky, kterými olemujte okna i dveře a zlepšíte tak jejich těšnění. 

 

 

Aplikace pásky je velmi jednoduchá a s přehledem ji zvládnete i když sebe sami neřadíte mezi ty nejzručnější pod sluncem. K samotné práci nebudete potřebovat žádné lepidlo ani speciální vybavení. Těsnící pásky jsou většinou samolepící, takže stačí si jen ustřihnout potřebnou délku a přilepit tam, kde cítíte, že proudí vzduch.

Těsnící pásky vám pomohou s drobnějším únikem tepla a proděním vzduchu. Při větších dírách ve zdivu nebo při zatékání vám větší službu udělají silikonové tmely nebo speciální izolační pěny.

 

»zpět do archivu novinek