(s DPH)

k pokladně
Taneční parket i u vás doma – ošetření dřevěných podlah
19.12.2019
Kde kdo při renovaci zejména staršího bytu objevil pod starým zátěžovým kobercem či linem ukrytý poklad v podobě dřevěné podlahy či parket. Většinou je takováto podlaha v horším stavu, ale pokud se rozhodnete pro její renovaci, rozhodně nebudete litovat. Ano, dá to trochu práce, ale slibujeme, že výsledek bude stát za to. V případě, že se na renovaci vlastními silami necítíte, jistě můžete oslovit některou ze specializovaných podlahářských firem. Pro kutili tělem i duší, pro které jsou takové projekty výzvou, máme pár tipů.
Brousíš, brousím, brousíme
Nejdříve než se pustíte do lakování, bude nutné zhodnotit celkový stav podlahy. Většinou je zapotřebí podlahu zbrousit, ošetřit tmelem a v některých případech bude potřeba i některé zvlášť poničené části vyměnit. K broušení parket se používají speciální brusky, díky kterým vám ani větší plocha neubere tolik sil, jak se možná na první pohled mohlo zdát. Výhodou je, že si brusku nemusíte pořizovat vlastní – zapůjčí vám ji ve specializovaných půjčovnách i lepších hobby marketech. S tímto šikovným pomocníkem navíc máte jistotu, že plochu zbrousíte rovnoměrně.
Pro lesk, odolnost a dlouholetou krásu
Po náročném procesu broušení a celkovém „léčení“ vaší dřevěné podlahy je načase přejít k finálnímu kroku – lakování. U výběru správného laku závisí hodně na požadovaných vlastnostech. V drtivé většině případů se dnes setkáte s laky s vysokou odolností vůči oděru. Vybrat si můžete ale také mezi nátěry určenými do extrémně namáhaných prostor i s protiskluzovou ochranou. A samozřejmě i rozdílným konečným vzhledem – lesk, mat a polomat.
(s DPH)
(s DPH)
(s DPH)