Prodej barev, laků a malířských potřeb
0 ks produktů za 0 ,-Kč
k pokladně

Viva Magenta: barva na stěny v roce 2023

28.12.2022

Zajímáte se o každoroční světové novinky a máte rádi barvy? Tak to jistě znáte Pantone Inc., americký barevný institut. Ten každý rok předpovídá nejpoužívanější a vůbec nejtrendovější barvu na následujících 12 měsíců.

Dle této předpovědi se řídí většina světových designérů, umělců, módních návrhářů ale i vývojářů technologií. Konečnému odhalení předchází podrobný barevný průzkum, který se snaží vyjádřit tímto odstínem také ducha aktuální doby

Netradiční odstín pro netradiční dobu 

Pomalu se zavírají dveře za rokem 2022 a tak se loučíme s modro-fialovým odstínem zvaným Very PeriNa scénu pro rok 2023 přichází Viva Magenta. Karmínově červeno růžová. Cituji: „Netradiční odstín pro netradiční dobu“. Přesně těmito slovy ji popsala společnost Pantone Inc. Nejen v době nadcházející bychom měli být odvážní. Plní života a radosti. Pulzující, optimističtí a bez hranic v cestě vlastního sebevyjádření. Dát najevo kdo jste, můžete nejen sdílením svých názorů, vystupováním a oblékáním. Také o tom vypovídá interiér, ve kterém žijete. Zvelebit jej v tónech Viva Magenta zvládnete sami. 

Stěny, doplňky, komoda

Tak teorii bychom měli. Na řadu přichází praxe. Za nás je „Karmínová“ stvořená k tomu, aby se z ní stala barva na stěny. Perfektně vynikne třeba na zdi za pohovkou v obývacím pokoji. Tam zajistí energickou atmosféru pro všechny členy domácnosti. Slušet jí to bude i v hale, nebo předsíni. Stane se tak elegantním „vrátným“ který vás nabije při odchodu do práce i po návratu domů. V kuchyni probudí chuť do vaření i váš apetit. Do ložnice může navrátit dlouho ztracenou vášeň. 


Pokud je pro vás jako barva na stěny příliš výrazná, nebo je to zkrátka moc velký krok, zkuste zvelebit kus nábytku. Za nás je komoda právě tím kouskem, jejíž extravagance může dodat interiéru potřebný šmrnc. Teď už stačí pár kvalitních štětcůbarva na dřevo, smirkový papír, trocha trpělivosti a můžete se do toho pustit.

Jestli je i komoda moc okázalý nápad, zkuste si doma natřít alespoň květníky. Akrylovou barvou to půjde jednoduše štětcem. Pro odvážnější je možno použít barvu ve spreji.

 

Viva Harmonie 

Nenapadá vás, jak s odstínem Viva Magenta, docílit sladění barev v interiéru? Možná vás překvapíme. To že se k ní perfektně hodí třeba šedá, černá, nebo tradiční bílá, není nic nového.

Pěkného kontrastu dosáhnete také v kombinaci se světle i tmavě modrou nebo béžovou. Pro odvážnější přichází v úvahu propojení s tmavě fialovou, oranžovou, nebo žlutou.

 

Tak co, do jaké proměny v duchu Viva Magenta se doma pustíte vy?

 

»zpět do archivu novinek