Prodej barev, laků a malířských potřeb
0 ks produktů za 0 ,-Kč
k pokladně

Vodou ředitelné barvy na kov a jejich použití

09.05.2020

Může se zdát, že vodou ředitelné barvy nemají oproti ostatním nátěrům nejlepší pověst a pokulhávají ve své odolnosti. Je tomu ale opravdu tak? Pravdou je, že jde o poměrně všestranné a univerzální barvy, které jsou rychleschnoucí a využijete je v mnoha prostředích a hlavně nejen na kovy.

Doma i venku

Nové nátěry jsou čas od času potřeba, a to doma i ve venkovním prostředí. Díky nám už víte, že při ošetření kůvů není na škodu použití základové barvy a co všechno je potřeba udělat, aby nový nátěr dlouho vydržel a vypadal dobře. Vodou ředitelné akrylátové barvy jsou často 2v1. Mnohdy je antikorozní složka přidána již do nich a můžete tak v klidu základový nátěr přeskočit. Jsou vhodné pro nové i renovační nátěry. Díky své odolnosti jsou vhodné i na místa, která musí vydržet všechny rozmary i nálady počasí. Spolu se zmíněnou odolností jsou nátěry také poměrně elastické, s dlouhou životností. Z těchto důvodů jsou osvědčenou volbou pro nátěry střech, oken, nábytku i dveří.

Různorodé povrchy

Vodou ředitelné barvy na kovy nejsou, jak může název tvrdit, určené výhradně na kovy. Kromě kovových povrchů jsou tyto barvy použitelné také na dřevo, plasty, beton, měď, neglazovanou keramiku a další stavební materiály. Jsou tedy jednoznačně vhodné pro zpracování při průmyslových aplikacích.

 Kde s nimi nepochodíte

V případech, že hledáte jednu barvu, kterou můžete aplikovat na v podstatě všechny povrchy jsou vodou ředitelné akrylátové barvy tou nejlepší volbou. Existují ovšem i výjimky, jakou jsou například podlahy. Ač beton i dřevo patří mezi materiály vhodné k nátěru, podlahy z nich vyrobené už ne. Na podlahy použijte raději speciální podlahové nátěry.

 

»zpět do archivu novinek