Prodej barev, laků a malířských potřeb
0 ks produktů za 0 ,-Kč
k pokladně

Vymalujte dětský pokoj stylově, originálně a klidně neutrálně!

07.02.2022

Čekáte miminko, ale jeho pohlaví si necháváte jako překvapení nejen pro rodinu a přátele, ale i pro sebe? Nechcete se vézt při zařizování pokojíčku pro miminko i větší dítě na vlně stereotypu "růžová pro holky a modrá pro kluky"? I tak ale budete stát před rozhodnutím, jak zařídit dětský pokojík a nakoupit výbavičku. V posledních letech se rozmáhá trend neutrální výmalby dětských pokojíků. Jestli máte obavu z toho, že tahle novinka bere z pokojíčků hravost a veselou atmosféru a mění je na chladná designová místa, rozhodně jste na omylu. Tak neváhejte a popusťte uzdu fantazii při výběru interiérové barvy! Jaké máte možnosti?

Zelená a žlutá jako oblíbené neutrální odstíny

Ano, růžová a modrá je naprostá klasika. Nicméně zahalit celý prostor do těchto odstínů může být poněkud nudné, jednotvárné a samozřejmě  

stereotypní. Chcete-li pro dítě vytvořit atraktivní prostředí, které bude rozvíjet jeho představivost a nabízet stále nové podněty, ani pro holčičku ani pro chlapečka se nemusíte omezovat jen na barevné spektrum odstínů růžové a modré.

Pokud vám nesedí žádné velké experimenty, velmi obstojnou alternativou je zelená a žlutá. Tyto barvy, a to ať už zvolíte sytý odstín či nádech, světlou nebo tmavou barvu, můžete se spolehnout na to, že jak zelená tak i žlutá jistě splní vše, co od výmalby dětského pokoje čekáte a chcete. Zařizujete-li pokojíček pro miminko a chcete zachovat v prvním pokojíčku hlavně něžnost a jemnost, vsaďte na pastelové odstíny.

Moderní dětský pokojík? Béžová, šedá i rezavá

Zelená i žlutá jsou pro vás stále příliš tradiční? Chcete-li i v dětském pokojíčku rozehrát hru designu a vytříbeného stylu, trendům aktuálně kralují všechy odstíny šedé, béžové, okrové a rezavě hnědé. Tyto barvy nabízejí univerazalitu a snadné kombinování s dalšími barvami, doplňky a vybavením. Zároveň působí decentně a jemně.

Originální motivy výmalby a tapety

S výše zmíněnými trendy odstíny si můžete vyhrát trochu zajímavěji, než jen v podobě jednotné výmalby. Proužky, oblouky, geometrické i abstraktní tvary nebo hravé horizonty kopečků a hor jsou originálním a hravým ozvláštněním, které je právě pro dětské pokojíčky jako stvořené. 

Pokud si na kreativní tvoření na zdech dětského pokojíčku netroufáte, nevadí. Pro všechny, kterým chybí potřebná zručnost, tvořivost či nápaditost, jsou tu tapety! Držet se ale nemusíte rozhodně jen dětských motivů. Jemné a neutrální motivy přírody – fauny a flory – v tlumených tónech světle zelené, hnědé, okrové i šedé, jsou pro dětské pokojíky naprosto ideální. Jsou vkusné a menší i větší děti budou rozhodně bavit

Kde hledat inspiraci?

Říká se, že inspirace na nás číhá na každém kroku a stačí se jen dobře dívat. V případě výmalby dětských pokojů toto pravidlo bohužel tak trochu pokulhává.  Většina interiérových magazínů nemá pokoje pro děti všeho věku ve svém hledáčku příliš často. A pokud hledáte náhodou něco víc než další variantu růžového či modrého pokojíčku, nějaká ta inspirace je opravdu potřeba. Kde ji najít? Nejsnáze ve vlnách internetových vod a prostřednictvím oblíbených aplikací jako je Pinterest či instagram. To jsou skutečně nekonečné studnice inspirace i nápadů a každý si tam jistě přijde na své.

Abyste se ovšem necíli po dnešním článku ošizeni a zanecháni bez jakýchkoliv zajímavých příkladů, i my jsme si pro vás menší dávku nápadů připravili. Co vy, dáte šanci jiným barvičkám, nebo se raději budete držet osvědčených odstínů sladce růžové a modré?

Při zařizování a výmalbě dětského pokojíčku vsaďte na jednoduchost

Na zdech dětského pokoje se můžete i kreativně vyřádit.

Nebojte se ani kombinace barev

Tapety do dětského pokoje jsou skvělá volba!

Přírodní barvy jsou pro moderní dětský pokojík skvělou volbou

Abstraktní výmalba s pastelovými barvami je velký trend

»zpět do archivu novinek