Prodej barev, laků a malířských potřeb
0 ks produktů za 0 ,-Kč
k pokladně

Vymalujte svůj domov v barvách roku 2021!

16.02.2021

Za poslední rok většina z nás strávila doma času víc než čekala nebo sama chtěla. Není proto divu, že mnoho z nás pociťuje znuděnost a vyhledává jakékoliv nové impulzy, kterými by bylo možná alespoň na chvíli zaměstnat mysl a v lepším případě i ruce. Společnost Pantone každoročně vyhlašuje trendy barvu roku. Pro ten letošní přišla nejen s jednou. Barvami roku 2021 se stala žlutá a šedá, kterým to výborně sluší samostatně, ale i dohromady. Co se takhle pustit do menší proměny domova? Pomocnou ruku vám jistě rádi podají tónovací i barevné interiérové barvy, ale i třeba barvy na dřevo v trendy barevných odstínech. Slibujeme, že výsledek bude stát za to a vy budete spokojeni na všech frontách!

Nový kabát starým zdím

První a skutečně asi nejjednodušší proměnou, kterou můžete u sebe doma provést, je nová výmalba. Vymalovat žlutě je v Čechách velmi oblíbený způsob, jak do interiéru vnést trochu pozitivity a hravosti. Zkuste to ale tentokrát trochu jinak. Co takhle přenechat například dominantní stěnu šedé a interiér pak oživit žlutými interiérovými doplňky, jako jsou závěsy, dekorační polštářky, koberce nebo třeba rovnou pohodlná pohovka? Tahle proměna se rozhodně trefí do vkusu všem milovníkům moderních, ale útulných interiérů a skandinávského stylu

Pokud ale raději zůstanete u osvědčené klasiky – tedy žluté výmalbě, zkuste se tentokrát více odvázat a jemné, nicneříkající světlé nádechy odstínů vyměňte za ty syté a zářící. Rozhodně pak na vlastní kůži poznáte, jakou sílu má působení barev a jejich kombinací na naší psychiku a náladu. Tak se nebojte si barvami v interiéru začít hrát!

Tip: Aby vám šlo malování pěkně od ruky, nezapomeňte se vybavit kvalitním arzenálem. Malířské válečky, kbelíky a teleskopické tyče na vás čekají v naší nabídce!

 

Originální nábytek – stačí nový nátěr

Máte doma starší komodu, konferenční stolek, knihovnu nebo postel, jejichž vzhled má nějaké ty mouchy, případně vás jednoduše přestal bavit? Není nic jednoduššího než vzít štětec do ruky, vybrat správný nátěr a vdechnout jim nový život! U masivního dřeva i kovu ještě před začátkem natírání nezapomeňte jemně zdrsnit jejich povrch smirkovým papírem. Díky tomu nátěr lépe přilne a nebudou se objevovat žádné bublinky, případně se po uschnutí nebude barva loupat.

 

Uvidíte, že zejména žlutý odkládací stolek, kovové stínidlo lampičky i dvířka komody velmi jednoduše a skutečně efektivně oživí jakýkoliv moderní i klasicky zařízený interiér a vnesou do něj atraktivní, okulahodící akcent. Tak co, jdete do toho?

»zpět do archivu novinek