Prodej barev, laků a malířských potřeb
0 ks produktů za 0 ,-Kč
k pokladně

Zahřejte se doma s barvami podzimu

06.10.2020

Vyvolává ve vás pohled z okna smutnou náladu, stesk po létě a někdy vám způsobí i husí kůži? Podzim ale rozhodně není jen o upršených dnech a teplotách na kabát a teplý svetr. Podzim dokáže díky své barvenosti i příjemně zahřát a navodit pocit pohody a hřejivosti. Pokud k tomuto období přistoupíte ne jako ke konci léta, ale době nových příslibů, začátků a malých i velkých změn, je to ideální čas na nějaké to oživení interiéru. Co třeba výmalba v barvách podzimu? Inspirujte se a vyberte si ze škály interiérových barev svůj nový odstín s duší podzimu!

Paleta barev podzimní přírody je nezkutečně bohatá na teplé a syté odstíny. Zemitost barevných tónů jako je rezavá, červená, hnědá, žlutá i temně zelená sluší nejen přírodě, ale perfektně rozzáří i váš domov. Takže proč nedát tentokrát sbohem čistě bílé výmalbě a vpustit do interiéru trochu barevného podzimu třeba s pomocí tonovacích barev? Ovšem aby byl výsledek ve vašem interiéru stejně atraktivní a poutavý, existují jisté principy a pravidla, které vám pomohou s takto výraznými barvami správně pracovat. Pojďme se teď podívat na každou barvu zvlášť, a to nejen jak s ní zacházet, ale také na její symboliku v interiéru.

Žlutá

Žlutá barva je snad ve všech svých odstínech jednou z nejoblíbenějších barev českých domácností. Její decentní nádechy jednu dobu doslova ovládaly české domovy a protkaly je od předsíně až po koupelnu. A v jistých ohledech se určitě není čemu divit. Tato barva představuje jakýsi malý krůček od zcela neutrální a základní bílé výmalby, která na mnoho lidí působí až příliž stroze, chladně a neútulně. Optimističnost žluté zahřeje a potěší už na první pohled, vaše hosty takový žlutý interiér přivítá s otevřenou náručí a umožní jim cítit se skutečně jako doma. Žlutá nezná hranic a je vhodná skutečně do všech prostor a pokojů všech velikostí a světelných podmínek. Věděli jste, že žlutá barva údajně také stimuluje intelekt? Pokud je to pravda, asi bychom jen stěží hledali lepší barvu do dětského pokoje.

 

Oranžová 

Oranžová – barva ohně, je ve svých tlumenějších tónech také oblíbenou barvou interiérů. Patří mezi skutečně hřejivé barvy, které navodí ve spojení se dřevem opravdu útulnou atmosféru sálající teplem domova a rodinného krbu. Je ale také barvou, která si dokonale rozumí s konceptem moderního interiéru a dokáže být maximálně pulzující a energická, a to zejména ve spojení s chladnou šedou. Oranžová, jakožto barva jednoznačně evokující zapadající podzimní slunce, bude výborně slušet prostorům, které je potřeba rozproudit nebo do nich dostat nějaký životabudící impuls. Je tedy perfektní zejména pro kuchyně, obývací pokoje či prostory, kde si vaše děti hrají. Kvůli své veselosti a hlavně povzbuzování kreativity se nedoporučuje do ložnic a pokojů určených k odpočinku a relaxaci, kde by mohla působit až příliš rušivě.

  

 

Červená

Červená a rudá barva je jednoznačně barvou vzrušující, energickou a vášnivou. Dal by se řící, že o jejích vlastnostech platí podobná tvrzení jako tomu bylo u oranžové. Nicméně ji v interiérech nenajdeme zastoupenou tak hojně, jako v předchozích případech. Výraznost červené, a vlastně i barva sama o sobě, jednoduše vzbuzuje respekt a má v sobě jistou výstražnost. Rozhodně je barvou, na kterou musíte mít nejen odvahu, ale také dostatek prostoru. Červená je barvou, která silně vystupuje do popředí a tím padém má tendenci výrazně prostory zmenšovat. Hodí se tedy nejlépe do velkých a vzdušných prostor, kterým neuškodí menší optické zmenšení a zútulnění. Stěny, které se rozhodnete vymalovat volte ale velmi pečlivě a s důkladným rozmyslem.

 

Zelená

Optimistické a harmonické zelené by v interiérech rozhodně mělo být více. Maximálně totiž uklidňuje a chrání, což se v dnešní době plné stresu a starostí rovná blahodárnému balzámu na duši. Díky zelené jsme tak nějak blíže přírodě, cítíme se volnější a tak nějak víc v harmonii a v bezpečí. Chcete-li si přesně takovou atmosféru užívat i u vás doma, rozhodně zapomeňte na světlé, výrazné a ostré odstíny jarní zelené. S tímto odstínem se na míle daleko vzdálíte útulnému interiéru a také současným interiérovým trendům.  Této křiklávé barvě už jednoduše odzvonilo. Pro podzimem protkanou atmosféru raději sáhněte po tmavších odtínech jako je lesní zelená či s nádechem petrolejové, které jsou jako stvořené pro nádherné barevné kombinace a hru kontrastů v podzimním duchu. Ale pozor – i u zelené platí, že dokáže v tmavších odstínech zmenšit interiér! I zde proto pečlivě volte stěny i pokoje.

  

 

Nechce se vám do úklidu po malování? Uklidíme za vás! 

»zpět do archivu novinek