(s DPH)

k pokladně
Zásady práce s lihem
17.02.2020
S technickým lihem se setkal při práci asi každý z nás. Líh využívaný k technickým účelům je ve své podstatě denaturovaný alkohol, který se vyrábí ze škrobovitých plodin jako je kukuřice, brambory nebo obilí tradičním alkoholovým kvašením. Kvůli denaturaci již není možné tento alkohol pít. Slouží čistě pro účely odstraňování skvrn, ředění barev i rozpouštění lihových barev, odmašťuje povrchy a lze jej také využívat jako palivo do vařičů a topidel. S pomocí technického lihu můžete bezobav vyčistit všechny materiály jako je sklo, keramika, dřevo, plast, textil i kůže, přírodní kámen, beton nebo papír.
Práce s lihem
K tomu, abyste mohli pracovat s lihem nepotřebujete žádné speciální vybavení. Většinou postačí malý kousek měkké bavlněné látky, kterým nanesete líh na povrh a odstraníte mastnotu i nečistoty. Líh není nutné nějak dále ředit či přidávat do něj další přípravky. Svou silou si poradí se vším a na odolnější skvrny stačí použít jen jeho větší množství.
(s DPH)
(s DPH)
(s DPH)
(s DPH)
Bezpečnost především
Ač není za potřebí speciálních nástrojů k aplikaci lihu, při práci s ním byste ale měli být vybaveni ochranými pomůckami. Technický líh je přece jen chemikálie a ty vyžadují speciální zacházení. Rozhodně by vám neměly chybět ochranné rukavice. Líh není sice nikterak agresivní látkou, ale i tak může podráždit citlivou pokožku. Dále byste měli být vybaveni respirátorem. Pokud se nadýcháte lihových výparů, riskujete závratě, bolesti hlavy. Při práci s lihem se zároveň vyvarujte manipulaci s ohněm, jedná se totiž o hořlavinu.
Vážení zákazníci,
omlouváme se, ale zboží v této kategorii není momentálně dostupné. Pokuste se najít vhodnou alternitivu v jiných kategoriích.
Děkujeme za pochopení.